Aktualności

15 września 2016 09:03 | Aktualności

Pismo Kolei Mazowieckiech w sprawie akcji " Dzień bez samochodu"

Warszawa, 2016-09-07

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo

Starostowie, Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie

 

 

 

 

 

Uprzejmie proszę o zamieszczenie na oficjalnej stronie internetowej Państwa urzędu oraz w samorządowej prasie poniższej informacji, która z pewnością będzie przydatna dla mieszkańców Województwa Mazowieckiego.

 

 

„22 września, dwunasty rok z rzędu, będziemy obchodzić w Polsce „Dzień bez samochodu”, który jest punktem kulminacyjnym Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem trwającej w tym czasie kampanii jest m.in. popieranie ekologicznych środków transportu, a szczególnie zachęcanie podróżnych do korzystania z publicznych środków transportu zbiorowego.

            Koleje Mazowieckie aktywnie uczestniczą w wielu inicjatywach związanych z upowszechnianiem komunikacji przyjaznej środowisku naturalnemu. „Dzień bez samochodu” to doskonała okazja, szczególnie dla kierowców, do pozostawienia swoich aut na parkingu i skorzystania z innych środków transportu. Szczególnie zachęcam do korzystania z pociągów uruchamianych przez Koleje Mazowieckie. Wszystkie przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich uruchamianymi 22 września będą bezpłatne.

            Wszelkie informacje dotyczące połączeń Kolei Mazowieckich można znaleźć na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl lub uzyskać pod numerem infolinii (22) 364 44 44.

 

Życzę Państwu przyjemnej podróży”.

 

/-/ Dariusz Grajda

 

Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy

 

Przeczytano: 582 razy.| Wydrukuj|Do góry