Aktualności

21 stycznia 2015 11:19 | Aktualności

Remont kortu tenisowego

           Nasza gmina  wzbogaciła  się o kolejny nowy obiekt sportowo- rekreacyjny.  Remont  kortu tenisowego był możliwy dzięki finansowemu wsparciu  w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach tzw. małych projektów.  Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 49.961,46 zł.


   Obiekt powstał na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Szulborzu Wielkim.  Profesjonalny pełnowymiarowy  kort  tenisowy pokryty jest nawierzchnią asfaltową,  Wyposażenie sportowe obiektu stanowi zestaw do tenisa ziemnego. Kort  otoczony jest piłkochwytami, zabezpieczanymi przed wydostaniem się piłek poza ogrodzenie. Ustawiono również 2 ławki o konstrukcji betonowej z siedziskiem.


        Kort mają służyć przede wszystkim lokalnej społeczności.  Mamy nadzieję, że przyczyni się do zmiany potocznej opinii o tenisie, jako o sporcie elitarnym.  Może wychowamy kiedyś drugiego Janowicza albo Radwańską. Tenis to  dyscyplina, która powszechnie uważana jest za czysty i mało kontuzyjny sport. To rodzaj aktywności zaspakajający w szlachetny sposób potrzebę rywalizacji. To antidotum na codzienne stresy. Tenis to sport dla każdego.  Zapraszamy wszystkich miłośników sportu do korzystania z wyremontowanego kortu!

kort_2.jpg

Przeczytano: 898 razy.| Wydrukuj|Do góry