Aktualności

18 października 2019 11:07 | Aktualności

Zaproszenie na szkolenie warsztatowe pn. "Dobre Praktyki Przetwórcze- zagrodowe przetwórstwo mleka"


Szanowni Państwo,


w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Lokalnej Grupy Działania „ZIELONE SIOŁO” serdecznie zapraszam na szkolenie warsztatowe pn. „Dobre Praktyki Przetwórcze – zagrodowe przetwórstwo mleka”, które odbędzie się w dniu 24 października 2019 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie, przy ul. Klonowej 4.
Szkolenie kierowane jest do wszystkich zainteresowanych, w szczególności do prowadzących działalność rolniczą w zakresie produkcji mleka.

Uczestnicy zapoznają się z praktyczną umiejętnością wytwarzania serów podpuszczkowych oraz z ekonomicznymi aspektami takiej działalności. Ma to szczególne znaczenie w przypadku prowadzenia przez rolników sprzedaży w ramach rolniczego handlu detalicznego. Serowar p. Krzysztof Jaworski omówi historię produkcji serów od czasów najdawniejszych do współczesnych, opowie o znaczeniu tej działalności i pożytkach płynących z umiejętności przetwarzania mleka w ramach własnego gospodarstwa domowego.

Z poważaniem

Agnieszka Sołowińska
LGD "ZIELONE SIOŁO"
ul. Mieczkowskiego 4
07-300 Ostrów Mazowiecka
tel. 602 778 363

 szkolenie.jpg

 

Przeczytano: 259 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: