Aktualności

30 kwietnia 2019 08:21 | Aktualności

Informacja dla rolników dotyczaca wniosków o przyznanie płatności na rok 2019


Szanowni Rolnicy!

W tym roku po raz drugi w historii obowiązującego w Polsce systemu dopłat bezpośrednich i obszarowych wnioski o przyznanie płatności należy złożyć obowiązkowo przez internet, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca, by nie odkładać złożenia eWnioskuPlus o dopłaty na ostatnią chwilę.

 

Wniosek o przyznanie płatności na rok 2019 wraz z wymaganymi załącznikami składa się od 15 marca do 15 maja 2019 r. Wniosek wraz z załącznikami może być także złożony do 10 czerwca 2019 r., jednak osoby, które złożą wniosek w okresie od 16 maja do 10 czerwca otrzymają płatności pomniejszone o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Wnioski złożone po 10 czerwca 2019 roku nie będą rozpatrywane.

 

W aplikacji wprowadzono szereg ułatwień i podpowiedzi, przez co stała się ona bardziej przyjazna dla użytkowników. Dane dotyczące liczby wniosków złożonych drogą elektroniczną wskazują, że aplikacja eWniosekPlus spełnia oczekiwania rolników.

 

Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu lub mają trudności z wypełnieniem wniosku, mogą skorzystać z pomocy doradców ODR-ów oraz pracowników ARiMR. Podobnie, jak w roku ubiegłym w biurach powiatowych Agencji dostępne są dla rolników stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

 

Szczegółowe informacje o aplikacji eWniosekPlus wraz z filmami instruktażowymi znajdują się na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce „eWniosekPlus".

Zachęcam do składania wniosków bez zbędnej zwłoki.


KIEROWNIK

BIURA POWIATOWEGO

Marek Kubaszewski

 

Przeczytano: 402 razy.| Wydrukuj|Do góry